"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Zorunlu Gülme Yasası Yolda…

haber resimMilyonlarca dar gelirli ve işsizi "Bu gün neye güleyim?" düşüncesinden kurtarmak amacıyla "Zorunlu Gülme" yasası hazırlanıyor. Yeni yasa, herhangi bir nedene bağlı olmaksızın günde en az 3 kez gülme şartı getiriyor. Yasayla gülme anının kayda alınıp, arşivlenmesi de öngörülüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan yasa taslağının, gülemediği için bunalıma giren onlarca kişiyi rahatlatacağı ifade ediliyor.

Meclis İçişleri Komisyonu üyelerinin incelemesine sunulan taslakta yer alan hükümler özetle şöyle:
Üst üste 3 gün mazeretsiz olarak gülmeyen kişiye idari para cezası verilecek ve kesinlikle idare edilmeyecek. Hiç kimse gülüşünü devir veya hibe edemeyecek, ayrıca bir başkası adına gülünmeyecek. Kızgın bir ifadeyle gülünmeyecek. Gülerken doğal olunacak, bademcikler gösterilmeyecek. Meraklı bakışlara, "Vallahi keyiften gülüyorum, geçim sıkıntısından değil" şeklinde bir ifadeyle karşılık verilecek. Gülemediğini doktor raporu ile belgeleyenler, bu yasadan muaf tutulacaklardır.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Huzurlu bir toplumun en önemli unsuru gülmektir. Tüm sosyal sorunların çözümü gülmekten geçer. Emniyet birimleri halkımızın rahatça gülebilmesi için gerekli güvenlik tedbirlerini almaktadır" dedi. Muhalefet partileri ise, yaşananların bir tiyatrodan ibaret olduğunu iddia ederek, Zorunlu Gülme Yasası’na sıcak bakmıyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(15.02.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Çelik'ten kıdem tazminatı açıklaması: “Çayda dem, tazminatta kıdem”
»Laminant parkeciler de “Muhteşem Yüzyıl” dizisine tepkili.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com