"Yalan Dolan Haber Merkezi"

“4+4” ile “4x4”ü Karıştırınca Kalp Gitti !

haber resim2012 yılı için öngörülen yüzde 4+4 oranında maaş artışını 4x4 olarak anlayan ve heyecandan kalp krizi geçiren Bağ-Kur emeklisi Lütfü Tiktak hayatını kaybetti. Olay, önceki gün saat 21.00 sularında Aydın'ın, Yazıkent ilçesinde meydana geldi. Lütfü Tiktak, televizyonda haberleri izlerken, yüzde 4+4 oranında maaş artışını 4x4 olarak anlayınca “Bizim de bir cipimiz olacak” diyerek bağırmaya ve oynamaya başladı. Eşi ve çocukları “Kısa kes Aydın havası olsun” deyince de fenalaşarak olduğu yere yığıldı. Eve çağrılan sağlık ekipleri, kalp krizi geçirdiği tahmin edilen Tiktak’a “Cip mip yok, uydurma” şeklinde kalp mesajı gönderdi. Ancak, yaşlı adamın son sözleri, “Siz Mehmet Ali Birand’dan daha mı iyi mi bileceksiniz?” şeklinde oldu.

Yakınları, uzun süre televizyonun önündeki Tiktak’ın cansız bedeninin yanından ayrılamadı. Haber kanallarını taradıktan sonra bazı yakınları, sinir krizi geçirip bayıldı. Bazı yakınları da cip fiyatlarını araştırdı.
Yakınlarına göre, Lütfü Tiktak’a bir cip almayan ve O’na gerçeği söyleyen sağlık ekipleri suçlu. Çünkü yaşlı adam, her emekliye bir cip verileceğine çok inanmıştı. Duruma tepki gösteren emekliler, 4x4 cip vermediği için hükümeti eleştirdi. Türkiye Emekliler Derneği Aydın Şube Başkanı Asım Astar, "Bizi cipe bindirmeyen Hükümet halimizi görsün” diyerek tepkilerini dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise, "Maalesef bu tip hadiseler oluyor. Cipini isteyen, benzinini de ister. Sonra nasıl olacak?” denildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(02.04.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Erkekler doğum izni istemiyor
»Kamu görevlileri omuzlara alınabilecek

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com