"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Yurtiçi Hortum Satışları Arttı

haber resimTürkiye İstatistik Kurumu, Ocak-Şubat dönemine ilişkin hortum satış istatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde bir önceki döneme göre hortum satışları yüzde 80 virgül 83 arttı. Hortum çeşitleri ve hortum elemanlarında da artış görüldü. Yetkililer, internet üzerinden yapılan hortum satışlarında virüs bulaşma riskine dikkat çekti. Hortuma talebin fazla olması, fiyatların tavan yapmasına neden oldu. Hortumcular Derneği Başkanı Selami Sicim, söz konusu artışın eskiyen hortumların değiştirilmesinden kaynaklığını, ancak ekonomik sıkıntıların da göz ardı edilemeyeceğini söyledi. Selami Sicim ayrıca, "Daha önce nereye bağlı olduğu bilinmeyen hortumlar kesilerek, halka verilmişti. Vatandaş bunları yarım metrelik parçalar halinde kullandı, bitti" dedi.

Konuyla ilgili olarak, Tüketiciler Birliği tarafından dün yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bilinçli alışveriş yapılması gerekir. Bu ülkede, karısını dövmek amacıyla hortum alan bile var. Bu durumda fiyatların artması kaçınılmazdır" denildi. Edinilen bilgilere göre Türkiye, hayvan, buğday, öğretmen ithalinin ardından hortum ithal etmeye hazırlanıyor. İstediği uzunlukta hortum bulamayan vatandaşlar ise, "Bize birileri hortum bağlamış. Kaç zamandır çıkartamıyoruz. Geçinebilmek için biz de, birilerine hortum uzatmak zorundayız. Ancak piyasada hortum yok" diyerek tepkilerini dile getirdi. Bu arada, hortum ithaline karşı çıkan muhalefet, yabancı hortum girişinin ülkede ekonomik bir işgal etkisi yaratacağını iddia etti.

Son günlerde, yaşanan arbedeyle tatsız olaylara sahne olan Meclis'te, iktidar ile muhalefetin gündemine bu kez hortum konusu damgasını vuracak. Genel Kurul'a hortum getirilmesi ve kürsüye hortumla çıkılması halinde Meclis'teki gerilimin süreceği ifade ediliyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(20.02.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»İşsizler Parti Kuruyor
»Şemsiye amacı dışında kullanılıyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com