"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Yeni kabine börekçide toplandı!

haber resimYeni Bakanlar Kurulu, önceki gün börekçide toplandı. Gazeteciler, toplantıya katılan Bakanların nereye baktığını anlayamadı. Toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Dünya Barış Günü nedeniyle, hepimiz bir top alıp geldik. Toplandığımızı herkes gördü. Toplantıda, börek yapmasını bilen arkadaşlarımız börek yaptı. Böreği hep birlikte fırına verdik. Muhalefetin ‘Börek değil, mercimek fırına verilir’ diyerek bizi eleştireceğini biliyoruz” dedi. Ülkede demokrasi olduğunu, bu nedenle yolların yürümekle aşınmayacağını hatırlatan ve “Vatandaş gönlünce köprü ve otoyollarda dolaşsın ama kendini yormasın” şeklinde konuşan Kurtulmuş, önümüzdeki bayram köprü ve otoyolların ücretsiz olacağı müjdesini verdi.

“Ben şahsen kendimi kurtardım. Vatandaş başının çaresine baksın” diyen Kurtulmuş açıklamasına ayrıca şunları söyledi:
“İki konuyu ele aldık. Ellerimizde börek olduğu için üçüncü konuyu ele alamadık. Çoğunluk kıymalı börekte karar kıldı. Bakanlar Kurulu içerisinde yer alan bakan arkadaşlarımız, her birisi eşit börek ve sorumluluklara sahiptir. Artan nüfusumuza bu börekçi sayısı yetmiyor. Bu açığı kapatmak için hayırseverlerimizin de devreye girmesi gerekmektedir.”

Toplantı sonunda, gazetecilere su böreği dağıtıldı. Gazetecilerden biri, “Anladım, suyunuz ısındı demek mi istiyorsunuz!” diyerek tepki gösterdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(03.09.2015)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Boğaz Köprüsü'nden intihar edeceklere kötü haber...
»Eski Ramazanlar Anıldı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com