"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Vatandaş hakkını aramasını bilmiyor

haber resimHak-Hukuk-Guguk Derneği Başkanı Hakkı Haklı, “Vatandaş hakkını aramasını bilmiyor” dedi. Ailelerin, “Başın belada değil helâda olsun” mantığıyla çocuklarına hak aramayı öğretmediğine dikkat çeken adı geçen şunları söyledi:
“Hak aramayı bilmeyen kişilere ‘Hakkını nasıl ararsın?” diye soruyoruz. ‘Sana ne?’ diyor. Olmaz böyle saygısızlık. Soru sorduklarımızın yüzde bilmem kaçının adı Hakkı. Onlar bile bi’şey yapmıyor.”

Hakkı Haklı açıklamasında ayrıca, hakkımızı ararken ilgili görevliyi kafaya almamız gerektiğini aksi halde dilekçemizin imla hataları olduğu gerekçesiyle kabul edilmeyeceğini de belirtti. Bu arada adı geçene, “Hakkımı arıyorum sürekli meşgul veriyor. Ne yapmalıyım?” şeklinde bir soru yöneltildi. Hakkı Haklı ise, “Telefonla hak aranmaz kardeşim. Dinleme var, rüşvet teklif edemezsin. Aslında hak, hakkını arayanın değil, Hakkı’nındır” şeklinde yanıt verdi. Hakkı Haklı, konuşmasının sonunda “Yaz geldi, sıcaklar bastı” diyerek, toplumu şeffaf olmaya çağırdı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(19.06.2016)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ergenekon Mahallesi Turizme Açılıyor
»Amerikalı terör uzmanı Marcus Weinstein: “Terör diye bir şey yok, yaşadıklarınız tamamen sanal” dedi

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com