"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Uzmanlar açıkladı! Zam baharı kaşıntı yapacak.

haber resimReuters'a bilgi veren bir ekonomi yetkilisi, bütçede oluşan deliğin kapatılması amacıyla yüksek oranda yapılan zamların dar gelirli vatandaşlarda kaşıntıya neden olacağını açıkladı.

Bilindiği gibi, bütçe için gereken 14,5 milyar liralık ek kaynak ihtiyacının zam paketi Resmi Gazetede yayımlanarak önceki gün yürürlüğe girdi. Alınan ilk tedbirler ile dar gelirliler bu açılışı hissetmedi. Uzmanlar bu durumu olumlu bir gelişme olarak değerlendirirken, sırada bekleyen doğalgaz ve elektrik zamlarının yapılmasıyla kaşıntının başlayacağını belirtti. Bu durumda, herhangi bir zamlı maddeyi kullanan kişinin kaşınması kaçınılmaz. Yetkililer kaşıntıyı, mevsimsel alerjilerle karıştırmamak gerektiğine dikkat çekiyor. Yapılan zamlara tepki gösteren Türkiye Dar Gelirliler Vakfı Genel Başkanı İsmail Zayıf, “Resmi Gazete okumadığımız için zamlardan geç haberimiz oluyor. Eninde sonunda, nasıl olsa kaşınacağız. Devlet, vatandaşını kaşır da, sever de. İşin kötüsü kaşınan yerimizi bulamıyor, elimiz oramızda buramızda geziyoruz” dedi.

Bu arada, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da, son zamlarla ilgili konuştu. Babacan, "Biz zam yapmadık, ayarladık. Aksi halde açığımıza bakıp güleceklerdi. İsraftan kaçınmamız lazım. Bazı hazırlıklarımız olacak. Mesela biz makam arabalarımıza tüp taktırıyoruz. Mali disiplin her şeyin başı olup, kaşıntıya neden olmaz” şeklinde konuştu. Babacan, 'Yeni zamlar olacak mı?' sorusuna ise şöyle cevap verdi: "Büyümenin kompozisyonu değişti. İç organlar büyürken, dış organlar aynı kalıyor. Zamlardan sonra sıhhatli bir büyüme olacak Türkiye için. Zamlarınız hayırlı olsun.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(25.09.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Hülya ile Mehmet Aşkı Bitti
»Oy torbaları mıncıklanmış…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com