"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Ülkemizdeki son maya konuştu: “Beni bile uyuttular”

haber resimÜlkemizde yaşayan ve Mayagillerin son temsilcisi olan Maykıl Maya, Mayaların Haab takviminin sonuna işaret eden 21 Aralık 2012 tarihiyle ilgili olarak VOL SİTRİT’in sorularını yanıtladı. Kamuoyunun günlerdir konuştuğu 21 Aralık kıyameti konusunda kendisinin de yanıldığını söyleyen Maykıl Maya, “Beni bile uyuttular. Ben uyuduktan sonra siz hayde hayde uyursunuz. Ne güzel her şeyi unutmuştuk. Son günlerimizi yaşıyoruz diye birbirimizi sevmeye başlamıştık” dedi.

Bilindiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nde uzay çalışmalarını yürüten NASA (Milli Havacılık ve Uzay İdaresi), web sayfasında konuya değinmiş ve “İşinize bakın, kıyamet kopmayacak” açıklamasını yapmıştı. Buna rağmen, 21 Aralık’ın gündemde kalmasına herkes gibi kendisinin de şaşırdığını belirten Maykıl Maya, “ABD’nin her dediğine inanmayız ya… Bu da öyle bir şey işte” şeklinde konuştu.

Maykıl Maya konuşmasında, duyulan korkuların yeni yılda yeni zamların habercisi olabileceğine dikkat çekerek şöyle söyledi:
“Umutsuzluğa kapılmak yok. Maya takvimi bizlere bir çağın bitip yeni bir çağın başlayacağını ama zamların son bulmayacağını haber veriyor. Hatırlayınız, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yılbaşından sonra başlayacak zam yağmurlarına ufak ufak işaret etmişti. Yılbaşında iğneden ipliğe yüzde 8 zam var! Kıyameti o zaman göreceksiniz”.

Mayalarla hakkında yapılan esprileri de eleştiren Maykıl Maya, bunun Maya kültürüne yapılan bir saygısızlık olduğunu vurguladı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(24.12.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Real Madrid yüzde 50 oranında ikiye bölünüyor…
»Ülkelerinde sevişmek yasaklanınca Ugandalılar İstanbul’a akın etti

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com