"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Ülkelerinde sevişmek yasaklanınca Ugandalılar İstanbul’a akın etti

haber resimUganda'da Devlet Başkanı Yoweri Museveni, ülkede fiziksel teması yasakladı. Museveni, halkına “Öpüşmeyin, sevişmeyin” diye tavsiyede bulununca Ugandalılar, İstanbul’a akın etti. Ugandalı yetkililer, bu yasağın "Ebola" salgınından kaynaklandığını söylese de, halkı buna inandıramadı. Çünkü Ugandalılar, 2011'de tekrar seçilen Devlet Başkanı Yoweri Museveni'nin politikalarını benimsemiyor.

Bu nedenle İstanbul’da, Ugandalı sayısında gözle görünür bir artış dikkat çekiyor. İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Turist turisttir. Turizm, bacasız fabrikadır. Fabrika tam kapasiteyle çalışmalıdır. İstanbul’un havası ve damacanası güzel olunca böyle olmaktadır. Kültür Bakanlığı’nın gösterdiği yerler dışında sevişen Ugandalı çiftlerin başına geleceklerden sorumlu değiliz” denildi. Bu arada, Maçka Parkı’nda sevişirken yakalanan Ugandalı bir çift, şunları söyledi: “Uganda’da olmayan insan hakları, siz de var diye buraya geldik. Ağız tadıyla sevişemedik. Bu ne biçim iş anlamadık” dedi.

Kongo’da, 1976 yılında görülen bulaşıcı virüs Ebola’nın varlığına halkın büyük çoğunluğu inanmıyor. Bu nedenle, Museveni’nin, Ebola açıklamasını, “Vatandaşlarıma iyi şanslar diliyorum" şeklinde bitirmesi, “Halk ile alay ediliyor” şeklinde yorumlanmış ve tepki görmüştü.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(20.08.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»NSA, apartman görevlisi Halis’i dinlemiş
»Eşeğin kulağından Rus yapımı böcek çıktı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com