"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Türkiye’de hane başına yarım kilo altın düşüyor!

haber resimMerkez Bankası’nın yayınladığı “Finansal İstikrar Raporu”nda, Türkiye'de toplam 2 bin 819 ton altın bulunduğunu ifade edildi. Parasal karşılığı ise 115 milyar dolar. Bu da her hanede yarım kilo altın olduğu anlamına geliyor. Raporda ayrıca, vatandaşa, “Yarım kilo altının varken ağlamaya utanmıyor musun?” diye sorulacağı da belirtildi.

Haberin medyada yer almasından sonra, altın sahibi olduğunu fark eden vatandaşlar Merkez Bankası’na koştu. Banka önünde izdihama neden olanların birbirlerine, “Altını nereye yatırdın?” şeklindeki sorusu dikkat çekti. Gazetemize konuşan emekli öğretmen M. Muzaffer Mağdur ise, “Evde bakmadığım yer kalmadı. Değil yarım kilo, yarım gram altınım yok. Benim altınım Merkez Bankası’nda kalmış olmalı. Vermezse, dava açacağım” dedi. Bu arada, evindeki altınların çalındığı gerekçesiyle çok sayıdaki kişinin karakollara başvurduğu belirtildi.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Ali Haydaroğlu, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:
“Altına yapılan yatırımın unutulmasını öneriyoruz. Halkımız büyük sözü dinler. İtiraz etmiyor, unutuyor. Merkez Bankası hatırlatınca da işte böyle sorun çıkıyor. Açıklama yanlış”.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(10.12.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Türkiye Çok Çalışıyor
»Noel Baba bu yılbaşı Türkiye’ye gelmiyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com