"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Topkapı Sarayı’ndan çalınan simitçi arabası bulundu

haber resimBir süre önce Topkapı Sarayı’ndan çalınan simitçi arabası, Ankara’da boş bir halde bulundu. Söz konusu simitçi arabası Topkapı Sarayı’nda, mühürlü müze deposu olarak kullanılan Kavuk Odası’ndaydı. Edinilen bilgilere göre, simitçi arabasına, “Bunun kubbesi var. Belli ki, simit sarayından çalınmış” diyerek kimse sahip çıkmadı. Müze yetkilileri, “Çok iyi korunuyordu. Yine de oluyor böyle şeyler. Simitçi arabasının tekerlekleri sağlam olmadığı için Ankara’dan öteye gidemedi” dedi. Hırsızların umduklarını bulamadıklarını savunan müze başkanı İlben Ortaylı da, "Simit arabası boştu. İçerisinde simit yoktu” şeklinde konuştu.

Hırsızlık olayında başka şeyler olabileceği şüphesiyle polis araştırmalarını sürdürürken; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Mimar Sinan’ın, 16’ncı yüzyılda 3. Selim’e simit sarayı yaptığı iddiası doğru değildir. 3.Selim’in ne kendisi, ne de amcasının oğlu hiç simit sarayı işletmemiştir. İddia sahipleri, sarayları karıştırdı sanırım.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(10.02.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Halat koptu mühendis intihar etmedi
»Google'da hiç aranmayınca intihar etti

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com