"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Taksim Gaz Festivali sona erdi

haber resimTaksim Gaz Festivali, çadırlı nöbet tutan gruba polisin, “Arkadaşlar, mangal yapmayın. Yangın çıkarsa sorumluluk kabul etmeyiz” şeklindeki ikazı ile başladı. İkazı duymayan ve durmadan göbek atan nöbetçi grup, genel ahlaka mugayir bir şekilde ağaçlara sıkı sıkıya sarılınca olan oldu. Polis, ağaçlara sarılan kişileri çözmek amacıyla TOMA araçlarındaki suyu göstericilere sıktı. Bu arada yetkililer, “AVM nereden çıktı? Sadece bir öteleme çalışması yapıyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu. Gruptakiler ise, “Polis fazla öteledi” diyerek tepki gösterdi.

Müdahale sonrası gruplar, “Ayaklarımız uyuştu, biraz yürüyelim” diyerek, Harbiye ve İstiklal Caddesi yönünde dağıldı. Bir grup ise, yanlarında getirdikleri minder ve taburelere oturarak, Taksim Meydanı’nda oturma eylemi yaptı. Gruptakiler polisin tazyikli suyuyla karşılaşınca, “Maşallah, evdeki çeşmelerde bile bu tazyik yok…” şeklinde görüş belirterek, başını sabunladı. Bazı polislerin, gözaltına aldıkları vatandaşlar ile hatıra fotoğrafı çektirirken, “Sorguda görüşürüz” dediği öne sürüldü. Gaz Festivali’ne katılan turistler ise, “Ohh my God! Ben var turist, sen sıkıyor gaz…” diyerek polise sitem etti. Çünkü polisler, “İlaçlanmadık yer kalmasın” düşüncesiyle Metro İstasyonu’nu da gazlamıştı.
Muhalefete mensup bir milletvekili, “Gazı kesin” demek amacıyla Doğalgaz Acil Hattı'nı aradı ancak sonuç alamadı. Festivalin 4. gününde polis ekipleri otobüslerine binip gidince eğlence sona erdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(02.06.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Akşamcılar ölüm sarhoşluğunda
»'Başıma İcat Çıkarma' Cümlesi Yasaklandı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com