"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Süt Bankası’na inek aranıyor

haber resimİhtiyaç sahiplerine verilmek üzere süt bankası kurulacağı, bu nedenle süt bankasına inek arandığı açıklandı. Sütlerin ineklerden alınıp, muhafaza edilmesi şeklindeki uygulamanın Batı ülkelerinde yaygın olduğu kaydedildi. Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili, konuyla ilgili olarak, "İnek sütü bankası oluşturmaya çalışıyoruz. Ancak ineklere güvenemiyoruz. İnek seçiminde sıkıntı var. Bu nedenle sınav açacağız” dedi. Anılan yetkili ayrıca, bir soru üzerine şunları söyledi:
“Kesinlikle torpil olmayacak. Bir gram süt boşa harcanmayacak. Yabancı ineklerin açıkları varsa, o açıkları telafi edecek tedbirler alınacak"

Sağlık Bakanlığı’nın projesine karşı çıkan sütçü Tevfik Çalkala, “Süt Bankası açılırsa, günlük süt diye bir şey olmaz. Süte, kim su katacak? Ortada sokak sütçülerine karşı ciddi bir güvensizlik var. Devlet bir kere böyle bir banka kurarsa, yoğurdum ekşi demez. Bu, inekleri köleleştirmeye dayalı yeni sömürü sistemidir” şeklinde konuştu. Çalkala, Sağlık Bakanlığı’nı bu projeden acilen vazgeçmeye davet etti. Gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Mesut Bahtiyar ise, inekleri görmeden, sütünü içmeden yorum yapmanın yanlış olacağını belirtti.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(21.03.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Yılın Röportajı.. Ayşe Arman ile Geyik Yaptık…
»Tatile gidemeyen evde kafa dinliyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com