"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Sevgililer Günü'nü Kutlayacaklara Kötü Haber...

haber resim14 Şubat Sevgililer Günü'nü 18 yaşından küçükler kutlayamayacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Sevgililer Günü'nü kutlamak isteyenlerin öncelikle bağlı bulundukları muhtarlıklara sevgilisiyle birlikte bizzat başvurması gerekiyor. Geçtiğimiz ay, uygulama kapsamında muhtarlara bir haftalık bir eğitim verildiği öğrenildi. Muhtardan, "Uygundur" yazısı alan çiftlerin bu özel günü kutlamasında bir mahsur bulunmuyor.

Yerel yönetimlerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen "Standartlara Uygun Sevgililer Günü" Sempozyumunda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Sevgililer gününü kutlayan çocuk yaştaki gençler 'çocuk' yapmak zorunda kalıyor. Bunu baştan önleyecek ve yakın teması zorlaştıracak projeler hayata geçirmemiz gerekiyor" dedi. Bakan Şahin, "Örfi hukuk ile modern hukuk bu noktada çakışmıyor mu?" şeklindeki bir soruya, "Bizim mışlarla, mişlerle işimiz olmaz. Zamanından önce koklanan gül tiner etkisi yaratır. Çocukların harçlıkları gül parası olmasın" karşılığını verdi. Valilerin, kaymakamların, il müdürlerinin, belediye başkanlarının, üniversite temsilcilerinin, meslek odalarının katıldığı Sempozyum, "Beyaz gül kırmızı gül" türküsü ile son buldu.

Bu özel gün için siparişlerini şimdiden almaya başlayan çiçekçiler, söz konusu uygulamadan oldukça rahatsız. Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği tarafından yapılan açıklamada, çiçek satışlarının yüzde elli azalacağı vurgulanırken, kaçak gül satışlarına dikkat çekildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(15.02.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Doktor uyku ilacı yerine dizi film yazdı
»Hayvan Hakları Aktivistleri “Balıkları sevelim, bırakalım” dedi.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com