"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Sel olmayınca Meteroloji’den davacı oldu

haber resimİstanbul-Sarıyer’de seyyar satıcılık yapan Kamil Kasko, sel tehlikesine dikkat çeken Meteroloji Genel Müdürlüğü’nden davacı oldu. Kamil Kasko’nun avukatı İbrahim Kasko dilekçesinde, “Hani sel olacaktı? Müvekkilim, bankaya borçlanıp bot aldı. Selde mahsur kalanlara köfte ekmek satacaktı. Ancak beklenen sel gelmeyince bu kuruma olan güvenimiz sarsıldı. Bu yüzden kamu davası açılmasını talep ediyoruz” dedi. Kamil Kasko’nun avukatı daha sonra yağmur sularından aldığı numuneyi ve Meteroloji tahmin raporunu mahkemeye delil olarak sundu.

Bilindiği gibi önceki gün, Sarıyer’de yoğun yağış görülmüş ve rögar kapaklarından taşan sular, caddeleri göle çevirmişti. Selden sonra bir vatandaş “Her yağmurda aynı manzara ile karşılaşıyoruz. Hep aynı fotoğrafı çekiyoruz. Denize girmeden yüzme öğrenilebilir” yorumunu yaptı. Kamil Kasko ise, gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında, “Dağlardan inen sular çok romantik görüntü oluşturdu. Buna rağmen suların bir botu kaldıracak seviyeyi bulmaması üzücü. İstanbul İtfaiyesi’nin su birikintilerine müdahale ettiği iddia ediliyor. Eğer doğruysa, onları da mahkemeye vereceğim. Çünkü avukatım, amcamın oğlu olur” şeklinde konuştu.

Meteroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul İtfaiyesi tarafından yapılan açıklamada, "Olay yargıya intikal etmiştir. Bahsi geçen botun hava kaçırdığı nasıl olsa anlaşılacak" denildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(25.10.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Emekliden Bakana cevap: 799 lirayla geçiniyorum.
»Okullara süt yerine inek dağıtılacak

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.












ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com