"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Sansür Günü oyun havasıyla kutlandı

haber resimSansür Günü, Ankara’da, önceki gün Sakarya caddesinde coşkuyla kutlandı. Okumayı Sevmeyenler Derneği tarafından düzenlenen ve okuma sevmeyen çok sayıda vatandaşın büyük ilgi gösterdiği kutlamalarda, sansürün yararları anlatıldı. Bu arada, Sınırlı Sorumlu Gazeteciler Örgütü’nün, “14 ülkeyi izlemeye aldık. Listede siz var mısınız, vallahi bilmiyoruz. Hayırlısı neyse o olsun” şeklindeki mesajı okundu.

Dernek Başkanı Nazif Kültür ise törende yaptığı konuşmada, “Sansür iyi bir şey değil. İyi bir şey olmaması, sansür yapılmayacağı anlamına gelmez. Sansür yapılmazsa vatandaş gaza gelir. Gerçi bizim üyelerimizin okuma alışkanlığı yok. İster basılı, isterse internet ortamında olsun her türlü yayına bakıp geçiyoruz. Yani sansürden etkilenmiyoruz. Sansürün altında buzağı aramıyoruz, çok rahatız” dedi.

Kutlamalarda, “Kitap okumam, maval okurum” ve “Gaza gelmem, saza gelirim” şeklinde pankartlar açıldı. Ayrıca temsili olarak kitap okunurken, dernek üyeleri yanlarında getirdiği kitapların bazı sayfalarını yırttı. Sadece oyun havası çalınan kutlamalarda, Okumayı Sevmeyenler Derneği Başkanı Nazif Kültür ve dernek üyeleri halkın arasına girerek bir süre göbek attı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(05.03.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Merakla Beklenmeyen Dizi Yayından Kaldırıldı
»Haydarpaşa Garı’nı satan Haydar, “Şeytana uydum” dedi.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com