"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Sandıkta her numara olabilir…

haber resimSeçimler yaklaşırken vatandaş ve başkan adaylarında, “Sandıkta her numara olabilir” endişesi yaşanmaya başladı. Ortaya atılan iddialar hakkında Sandıkçılar Derneği Başkanı Salim Kasa, gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sandıkta kesinlikle her numaranın olabileceğini tekrarlayan Salim Kasa, “Bizim işimiz sandık yapmak. İsteğe göre her numara olabilir. İstemeyene numarasız da olur. Marjinal gruplar işimize karışamasa daha iyi olur” dedi.

Salim Kasa açıklamasında ayrıca, “Maalesef vatandaşımızın sandıktan şüphesi var. Oy kullanıyor ama sandığın hangi ağaçtan yapıldığını bilmiyor. Sandığa odun gözüyle bakıyor. Vatandaş, sandığına çeyiz sandığı gibi bakmalı ve onu her gün okşamalı. Sandık benden çıktı, ben sandığa neden sahip çıkayım?” diyerek, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’nü göreve çağırdı.

Konunun sosyal medyaya yansımasından sonra ise, Yüksek Seçim Kurulu şu açıklamayı yaptı:
“Bu seçimde şeffaf sandık kullanacağız. Sandıklarımızın içi dışından güzel olacak. Vatandaşın canı, oy attıkça atmak isteyecek. Her sandıkta bir numara olması normaldir.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(28.03.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»LYS sıfırcıları örgütleniyor!
»Çipli Kimlik Kartını Beğenmedi

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com