"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Rüyasına giren kurbanı Güzin Abla’ya sordu.

haber resimManisa’da yaşayan seyyar satıcı Sami Kaçar, Güzin Abla’ya yazdığı mektupta, geçen yıl kestiği kurbanın her gece rüyasına girdiğini belirterek, “Psikolojim çok fena bozuldu, ne olacak benim halim?” diye sordu.

Sami Kaçar, Güzin Abla’ya yazdığı mektupta özetle şöyle dedi:
“Güzin Abla, okuyucularınızı itinayla yanıtladığınızı için size yazmaya karar verdim. Ablacığım anlatacaklarım için lütfen kızma. 45 yaşındayım, bir eşim, bir kedim ve bir de hurdaya çıkmış bir arabam var. Geçen yıl bankadan kredi çekerek, dört arkadaş danaya girdik. Ne yazık ki, krediyi ben çektim… Kurban Bayramı geçtikten sonra, kestiğimiz hayvan her gece rüyama girmeye başladı. Yakama yapışıp, ağza alınmayacak laflar ediyor. Kendisi ithal olduğu için ne dediğini anlamıyorum. İşin ilginç yanı, bu rüyayı arkadaşlarım görmüyor. Ablacığım, bu sene kurban kesmesem olur mu?”

Bu mektup şaka gibi gelse de Güzin Abla, bir sabır timsali olarak mektuba köşesinde cevap verdi. İşte Güzin Abla’nın cevabı:
“Sevgili Sami; senin özeline karışamam. Bu senin hayatındır. Seçimini sen yapacaksın. Kurban kesersin, kesmezsin bana ne kardeşim! Dananın dediklerini anlamıyorsun ama danaya kızıyorsun. Bu nasıl iş? Krediyi sen çektiğin için dana senin yakana yapışıyor. Bu normal… Zamanla belki aklın başına gelir, gerçekleri görürsün. Bankaya olan borcunu kapattığında muhtemelen konu noktalanacaktır.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(06.10.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»TİB, duvar yazılarını da denetleyecek
»Dünya Kadınlar Günü’nü kocasıyla birlikte kutladı...

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com