"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Ritimsiz çalınan Ramazan davulu sıkıntı yarattı

haber resimRitimsiz çalınan ‘Ramazan Davulu', sahur vaktini vatandaşa zehir ediyor. Geçen yıl ramazan ayında, Zonguldak/Ereğli ilçesinde vatandaşların gerçekleştirdiği, “Ritimsiz davula hayır!” kampanyası davulcuları sıkıntıya sokmuştu. Bu sene, kendilerine nota dağıtılan ve bu notaya bağlı kalmaları istenen davulcular oldukça tepkili. Davulcular, kaymakamlığa, “Kafamıza göre çalmak istiyoruz” diyerek dilekçe verdi ancak bekledikleri sonucu alamadı. Konu hakkında konuşan Ramazan davulcusu Şaban Patlak, “Babamdan böyle gördüm. Notaya bakarak çalamıyorum, midem bulanıyor” diyerek, her sene çaldıkları Ramazan davulunu çalmak istediklerini kaydetti.

Bu arada, bazı vatandaşların kaymakamlık binasına giderek, “Bizde deprem korkusu var. Gürültü istemiyoruz, nağmeli davul sesi istiyoruz” dediği ve gereğinin yapılmasını istediği öğrenildi. Ramazan Davulcuları Derneği Başkanı Kaan Tokmak ise, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Sokaklardaki başıboş köpekler yüzünden arkadaşlarımız davullarını hareket halindeki bir kamyonetin kasasında çalıyor. Yollar çok kötü. Kamyonet, her çukura düştüğünde davulcunun tokmağı yerini bulmuyor. Kolaysa gel de ritim tuttur… Beğenmiyorlarsa, Belediye ses yayın arabaları ile banttan davul sesi versinler.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(22.07.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Anneler Günü’nde oğluna yeni bir anne aldı
»Vatandaş Tutumlu Değil

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com