"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Plajda kitap okuyanlar okuduğunu anlamıyor

haber resimAraştırmalar, plajlarda kitap okuyanların okuduğunu anlamadığını gösteriyor. Türkiye’nin de dahil olduğu Global Plaj Dünyası Eğilimleri araştırmasında, güneş gözlüğünü takıp odun kalınlığında kitap okuyanlara, okuduğu kitabın ana fikri soruldu. Araştırmaya katılanların yarısı “Bu ne biçim soru abi?” derken, diğer yarısı “Anneme sorup geleyim” dedi.

Global Plaj Dünyası Türkiye Temsilcisi Aslı Havalı, “Özellikle 24 yaş ve altı gençler kendilerine erişim hissi ile tatilde kitap okuma numarasına yatıyor. Bu şahısların okuduklarını anlamaları mümkün değil. Aslında çok ayıp ediyorlar. Plajlarda kitap okumayanlar, okuyanları ikaz etmeli” şeklinde konuştu.

Bu arada, Türkiye’nin ilk plaj kütüphanesini Fethiye’de açan Muğla Vali Yardımcısı İsmail Kilolu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
“Böyle bir araştırmaya gerek yoktu. Çünkü millet olarak okumayı fazla sevmediğimiz belli. Ancak kitap okuyan turisti seviyoruz. Islak ellerle turisti sevebilirsin, ıslak ellerle kitap okuyabilir misin? Öncelikle bu sorunun cevabını versinler.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(10.05.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»YGS'de sıfır puan alan öğrenciler “Amacımıza ulaştık” dedi.
»Haber spikeri: “Konuşmamda terslik var”

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com