"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Para sayma makinası yok satıyor

haber resimYılbaşı yaklaşırken, büyük ikramiye hayaliyle yaşayan yüzlerce kişi, “Rüyamda gördüm, büyük ikramiye bana çıkacak” diyerek, önceki gün sabaha karşı para sayma makinası satan mağazalara hücum etti. Sayıları her geçen dakika artan vatandaşlar, ellerinde rüya tabirleri kitabıyla ara sokaklarda uzun kuyruklar oluşturdu. Mağaza görevlileri, bekleyen vatandaşlara “Hayrolsun” diyerek, çay servisi yaptı.

General Money Machine Türkiye Genel Müdürü Mükremin Dolar, beklediklerinin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, “Bu insanlar, aynı anda aynı rüyayı nasıl görüyor anlamadım. Stoklarda kağıt para sayma makinası kalmadı. Bozuk para sayma makinası var ama alan yok” dedi. Mükremin Dolar, en çok tercih edilen “XY 50” model para sayma makinasının özelliklerini de şöyle anlattı:
“Bu makine, elle para sayarken aldığınız zevki, insana sıfır hatayla aynen hissettiriyor. Televizyon ve FM Radyo özelliği nedeniyle, paranızı sayarken hoşça vakit geçiriyorsunuz.”

Adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, “Kaliteli bir makine... Üç ay ertelemeli 12 ay taksitle aldım. Çok mutluyum. Ancak rüyam gerçekleşmeden adım yolsuzluk dosyasına girerse ve ‘Paralar nerede?’ diye sorarlarsa ayvayı yerim” şeklinde konuştu. Uzmanlar ise, ülkemizde alt gelir grubunun kalmadığını vurgulayarak, her evde bir para sayma makinasının bulunmasının normal olduğunu söylüyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(23.12.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Polis, sahte olmayan ilaç operasyonu yaptı.
»Karalama hastalığına yakalandı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com