"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Oturma eylemlerine AB kriterleri…

haber resimAvrupa Birliği (AB) Kriterleri çerçevesinde, oturma eylemlerine yeni kurallar getiriliyor. Buna göre oturma eylemine katılan eylemciler, eylem sırasında yanlarında getirdikleri minder ve taburelere oturabilecek. Yeni düzenleme, her eylemciye yılda en fazla 4 kez oturma eylemine katılma imkanı tanıyor. Ancak bir oturma eyleminde, aynı aileden en fazla iki kişi bulunabilecek. Eylemlerde yaralananların doktor masrafları ise, devlet tarafından karşılanacak. AB'den Sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yapılan değişikliklerin genel anlamda ülkemizde gerçekleştirilen oturma eylemlerini daha güncel, daha modern bir yapıya kavuşturmayı amaçladığını söyledi.

Bu arada, oturma eylemine katılacak eylemcilerin devlet nezdindeki haklarının arttığına işaret ediliyor. Örneğin yazılı talebi olmayanlar ve doktordan ‘sağlam’ raporu almayanlar oturma eylemine katılamayacak. Şartları uyan kişiler, eyleme giriş kartına sahip olacak. Bu eylemciler, istediği oturma eylemine katılıp, önceden onaylanmış sloganları atabilecek. Oturma eyleminde oturmayan eylemciye para cezası verilmesi de söz konusu olacak.

Dikkat çeken diğer düzenlemeler ise şöyle:
Oturma eylemi alanları modernize edilecek ve tuvaleti olmayan alanlarda oturma eylemine ruhsat verilmeyecek. Konu hakkında RTÜK tarafından yapılan açıklamada canlı yayından kaynaklanan sıkıntılara dikkat çekilerek, “Eylemciler, oturma eylemi sırasında çimlere işiyor” denildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(26.12.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ekmeğe zam yapıp kaçtı
»Bilirkişi bildiğini unuttu

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com