"Yalan Dolan Haber Merkezi"

NSA, apartman görevlisi Halis’i dinlemiş

haber resimAmerikan New York Times Gazetesi, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA), birçok ülke liderinin yanı sıra, Ankara-Yenimahalle’de apartman görevlisi olarak yaşamını sürdüren Halis Mulis’in telefonlarını dinlediğini açıkladı. Gazete ayrıca, kısa mesajların da kaydedildiğini yazdı. Dinlemenin basına yansıması üzerine Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun, Halis’i konutuna çağırıp, “Halis, sen ne haltlar karıştırıyorsun? Bir sıkıntı varsa aramızda görüşelim” dediği öğrenildi. Halis’in ise, “Sayın Bakanım, ben kendi halinde bir adamım. Akşamları dizilerimi izler yatarım. Neden sizi dinlemiyorlar da, beni dinliyorlar anlamadım” dediği belirtildi.

“Halis diye birini tanımıyorum” dese de, anılan gazete ABD Başkanı Obama’nın dinlemeden haberdar olduğunu iddia etti. NSA ise dinlemelerin yapıldığına dair bir açıklama yapmadı. Gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında bunalan Halis Mulis konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Çiçek koydum odama, birden aklıma geldi Obama… Dinlendiğimi bilmiyordum. Ben şimdi çocuklarımın yüzüne nasıl bakacağım.”

Halis Mulis, babasından izin alması halinde, önümüzdeki aylarda konuyu Birleşmiş Milletler’in gündemine götürmeyi planlıyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(03.12.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»İşsizlik oranı tek haneye indi
»Kardan Adam Kayıp

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com