"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Noel Baba’nın Türkiye'ye girişi yasaklandı

haber resimYılbaşı gecesi evlerimize, kapı yerine bacadan girerek çocuklara hediye bırakan Noel Baba’nın Türkiye’ye girişi yasaklandı. Bilindiği gibi, daha önce de Kuzey Kore ve Suudi Arabistan’a girişi yasaklanmıştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Selami Eskici konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bacalarımız ne yazık ki, temiz değil. Adamın üstü başı batıyor. Ülkesine döndüğünde, dedikodumuzu yapıyor” dedi. Eskici, ayrıca “Uyduruk bir adamın, vatandaşlarımıza 'Ho Ho Ho' diyerek selam vermesi kabul edilemez. O gelince, ortalık ‘Ho Ho’ diyen Noel Baba’dan geçilmiyor. Kimin eli, kimin cebinde bilinmiyor. Noel Baba’nın boşluğunu, Nasreddin Hoca doldurabilir. Böylece nesli azalmakta olan eşeklere dikkat çekmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Söz konusu kararı desteklemek amacıyla Taksim’de toplanan ve ”Nasreddin Hoca in, Noel Baba out” yazılı pankartı taşıyan bir grup, yanlarında getirdikleri şişme Noel Babaları bıçakla patlattı. Bu arada, Nasreddin Hoca balonlarını da gökyüzüne bıraktı. Gruba, çikolata ve şekerleme dağıtan bir esnaf ise, “Noel Baba şeklindeki şekerleme ve lolipopların satışı yasak mı? Bir yetkili lütfen açıklamada bulunsun” diye bağırdı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(17.12.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»TBMM Kayıp Koltuk Araştırma Komisyonu, kayıp koltuğun bulunduğunu açıkladı
»Eğitim kurumlarında içki yasaklandı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com