"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Karpuzcu Ali Dilim: “Milli meyvemiz karpuz olsun” dedi.

haber resimAdana’da karpuzcuk yapan Ali Dilim, karpuz sergisini açarken yaptığı konuşmada, “Milli içkimiz var, milli arabamız yok. Bu ne biçim iş? Bu nedenle milli meyvemiz karpuz olsun bari” dedi. Çevredeki vatandaşlara kestiği karpuzları dağıtan Dilim, dayatmacı zihniyet yüzünden karpuzculuğun geri kaldığını ve karpuz tüketiminin özendirilmediğini söyledi. Bu arada, vatandaşların yoğun ilgisi ilginç görüntülere sahne oldu.

Dilim’in bu sözleri, karpuz satışlarını patlattı. Dilim, “Kişi başına düşen karpuz miktarında artış olacağını tahmin ediyorum. Karpuza standart getirilmeli. Aksi halde piyasa Çin karpuzuyla dolacak” ifadesini kullandı. Dilim, şöyle devam etti: “Milli içeceğimiz gaz yapıyor, milli meyvemiz su döktürüyor. Olsun o kadar… Tatile gidemeyenler, karpuz kabuğundan kayık yapabilir, küvette yüzdürebilir.”

Bazı şahıslar bu sırada, "Karpuzu milli meyve diye ikram ederseniz ben de kavun isterim. Kavun koklanır, karpuz okşanır” diye tepki gösterdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(01.07.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Google'da hiç aranmayınca intihar etti
»Angry Birds’ün Boğaz Sefası

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com