"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Milletvekillerini tanıma zorunluluğu getiriliyor

haber resimBir milletvekilinin, kendisini tanımayan polis memuruna sinirlenmesi ve tansiyonunun çıkması Meclis’i harekete geçirdi. Aynı dertten muzdarip olan bağımsız milletvekili Müşfik Haklı, okullarda ve kamusal alanda milletvekillerini tanıma zorunluluğu getirilmesine ilişkin kanun teklifi verdi.

Haklı, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, tanınmamanın sinir bozucu bir şey olduğunu belirtti ve ''Bindiğimiz arabadan, giydiğimiz elbiseden, taktığımız gözlükten bizim milletvekili olduğumuz belli olmuyor mu? Maaş bordrosu mu gösterelim? Psikolojimiz fena halde bozuluyor. Memleketin zarar görmemesi için Milletvekillerini tanıma zorunluluğu getirilmesini istiyorum'' diye konuştu. Bilindiği gibi bir süre önce, polisle tartışan milletvekili, "Beni tanıyacaksınız. Babamı tanıyacaksınız. Amcamı tanımasanız da olur” diyerek bağırmıştı.

Teklifin getirdiği düzenlemeler şöyle:
18 yaşını dolduran ve görme özürlü olmayan herkes milletvekillerini tanımak zorunda. Milletvekilleri ile karşılaşanlar, önünü ilikleyip, gülümseyecek. Kanunun yürürlüğe girmesi halinde Milletvekillerini kasten görmeyen kişilere 1 yıldan az olmamak üzere hapis cezası uygulanacak. Söz konusu yasa teklifi hakkında görüşüne başvurulan İçişleri Bakanı Muammer Güler ise, “Geniş açıdan bakın. Çözeriz, çözülür” dedi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(11.02.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ekonomide gaz-fren tartışmasına 20 yıllık şoför Cemal de katıldı
»Eşeğin kulağından Rus yapımı böcek çıktı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com