"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Mikroplu damacana suların isimleri adreslere gönderilecek

haber resim55 ayrı markanın damacana sularında yapılan çoktan seçmeli laboratuar testinde, 41 firmanın suyu sağlığa zararlı çıkınca, Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Yapılan açıklamada, “Bu firmalara 41 kere maşallah diyebilmemiz mümkün değil. Ancak bu suları içip de hasta olmayanlar kapsam dışı. Damacanaları masaya yatırdık, en kısa zamanda mikroplu suların isimlerini İstanbul’dan başlamak üzere adreslere postalayacağız” denildi. Her gün binlerce zehirli damacana evlere servis edilirken, vatandaşlar ise yaşananlar karşısında öfkeli. Vatandaşlar, "Kim bunlar? Bu firmaların isimlerinin baş harfleri açıklansın ki, biz kafamızı çalıştırıp firmayı bulalım. Yoksa vakit geçmez” şeklinde görüş belirtiyor.

Edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı, “Sular çalındı, testlere hile karıştı” iddialarına karşı kendi ekiplerini su firmalarına gönderip sorunun kaynağını belirleyecek. Bu arada, hilecilerin su satışına devam etmesi ise düşündürüyor. Adının açıklanmasını istemeyen bir su firması yetkilisi şöyle dedi: "İşin şakası yok. Bu sulara alışan vatandaş, temiz sudan hasta olursa bunun sorumlusu kim olacak?

Bu endişeleri ortadan kaldırmak amacıyla çipli damacana uygulamasına geçileceği ifade ediliyor. Böylece, herkes damacanasının kimde ve nerede olduğunu takip edebilecek.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(27.07.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Hissedilebilir yol çizgileri yoldan çıkarıyor
»Çelik'ten kıdem tazminatı açıklaması: “Çayda dem, tazminatta kıdem”

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com