"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Meşhur kurufasulyeci: “Gazımızı kendimiz yapalım” dedi.

haber resimMerkezi Paris'te bulunan Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu (FIDH)’nun, Türkiye'ye biber gazı satışının yapılmaması yönündeki çağrısı, meşhur kuru fasulyeci Haydar Güzel’i kızdırdı.

İstanbul/Fatih’te, Haydar Amca Lokantası’nın sahibi olan Haydar Güzel, “Kötü komşu insanı mal sahibi yapar. Kendi gazımızı kendimiz yapalım” dedi. Mutfaktayız isimli TV programının sorularını yanıtlayan Haydar Güzel şunları söyledi:
“Kişi başına düşen mutluluk miktarı azalırken, gaz miktarı arttı. Son olaylarda, devletin gazı 20 günde bitti. Seçim yaklaşıyor. Vatandaş sayısı artacak. Aynı gaz bir hafta ancak yeter. Görüldüğü gibi gazda dışa bağımlılık iyi değil. Biz, kuru fasulyeciler olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Boşu boşuna havaya saldığımız gazı, TÜBİTAK ile ortak yürütülecek bir projede değerlendirebiliriz”

Ahşap bir binada 10 yıl önce kurufasulye satmaya başlayan ve dükkânında çok sayıda politikacı ağırlayan Haydar Güzel, üzerinde çalıştığı ‘Yerli üretim gaz’ projesi konusunda kimseyi ikna edemediğini söyledi. Önümüzdeki dönemlerde gaz sektörüne girmek istediklerini de belirten Haydar Güzel, ”Gaz bizden, biberi TÜBİTAK’tan. Dükkânımız proje için uygundur. Elemanlarımız eğitimli. Biber gazında yerli sanayi dönemi başlasın artık. Üretime geçtiğimizde, gaz tedarikçileri aç kalacak. İşte bu yüzden bizi engelliyorlar” diyerek, kuru fasulye esnafından destek istedi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(23.06.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Emekliden Bakana cevap: 799 lirayla geçiniyorum.
»Sel olmayınca Meteroloji’den davacı oldu

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com