"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Merkel, “AB kesinlikle kazık atmaz” dedi

haber resimAlmanya’nın Başbakanı Angela Merkel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası yaptığı basın toplantısında, Türkiye’deki ekonomik durumun çok iyi olduğunu belirterek, “Aç yok, tok çok. Enflasyon tek hanede. Orada da sadece bir kişi yaşıyormuş. Keşke Euro Bölgesi’nde bu dinamik gelişme olsa” dedi.

Merkel ayrıca, Türkiye-AB müzakerelerinin 2071’e kadar sürmesini istediklerini söyledi. Merkel, “Türkiye ile müzakerelere ucu açık olarak başlandı. Ucunu kim açtıysa o kapatsın. AB kesinlikle kazık atmaz. Şu anda bir ilerleme iki gerileme raporu var. Raporda önemli noktalar var, virgüller ise unutulmuş” şeklinde konuştu. Önümüzdeki yıl Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini ifade eden Merkel, “Bu tarihe kadar asfaltlar yamanmış olur mu?” diye sordu.

Merkel’in lideri olduğu Hıristiyan Demokrat Birlik'in (CDU), Türkiye’nin AB üyeliğine sıcak bakmadığı biliniyor. Bu nedenle, Merkel’in 2013 Şubat ayında gerçekleştireceği Türkiye ziyareti yetkilileri düşündürüyor. Çünkü Merkel, yıldırımlı havalardan çok korkuyor. Şubat ayının Türkiye’de soğuk geçtiği düşünüldüğünde, bu ziyaretin nasıl geçeceği şimdiden merak konusu.
Almanya’nın Başbakanı Merkel’in yıldırım korkusunu, Süddeutsche Zeitung Gazetesi açıklamıştı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(02.11.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Hayvan Hakları Aktivistleri “Balıkları sevelim, bırakalım” dedi.
»Tatile gidemeyen evde kafa dinliyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com