"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Meclis içindeki otopark halk pazarı oluyor

haber resimTBMM Başkanlık Divanı, Meclis yerleşke içindeki otoparkın halk pazarına dönüştürülmesi yönünde karar aldı. Kararın ardından, bazı eski vekillerin benzin sarfiyatını karşılayamadıkları için araçlarını çok uzun zamandır Meclis'te bıraktıkları ortaya çıktı. TBMM yönetimi, eski milletvekillerine bir yazı göndererek, sahipleri tarafından alınmayan araçlara davlumbaz takılarak köfteci ve sandviç arabalarına dönüştürüleceğini bildirdi. Yeni düzenlemeye göre, kurulacak pazarda stantların, öncelikle emekli milletvekilleri olmak üzere pazarcı esnafına metrekaresi 250 TL'ye, 5 yıllık sözleşme karşılığında satılması planlanıyor.

Bu arada, 12. Dönem Milletvekili Akif Gıcır, aracının çekileceğini öğrenince Meclis'e geldi. Ancak uzun süredir kullanılmayan 1955 model Chervolet marka aracını çalıştırmayı başaramadı. Gıcır, "Mademki yerinden kıpırdamıyor, ben de onu küçük bir tadilatla sabit tuvalet yaparım" dedi. Öte yandan, Meclis otoparkında eski milletvekilleri tarafından unutulmuş çok sayıda araç olduğu, sahiplerinin bunları hatırlamadığı belirtildi. Meclis otoparkında bulunan araçlar arasında, atları iskelet haline gelmiş bir at arabasına da rastlandı. Edinilen bilgilere göre ise, 23 eski milletvekili, son 1 yıldır her gün otomobili yerinde mi diye bakıp, Meclis’te karnını doyurduktan sonra evine gitti.

Emekli maaşı ile geçinemeyen çok sayıdaki eski vekilin pazar yeri almak amacıyla, TBMM Başkanlık Divanı’na şimdiden başvurduğu öğrenildi. Bu duruma tepki gösteren Ankara Pazar Yerleri Esnaf Odası ise, "İhale açılsın. Domatese gel diye bağırırken, en güzel nağmeyi yapan kazansın" şeklinde bir açıklama yaptı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(20.02.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Korsan Ders Notu Basan Çete Çökertildi
»Halat koptu mühendis intihar etmedi

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com