"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Marmaris’e “değnekçilik fakültesi kurulsun” kampanyası

haber resimMarmaris Turizm ve Çevre Gönüllüleri Grubu, yapılması önerilen fakülteye ilçenin sosyal ve doğal yapısının uygun olmadığı gerekçesiyle karşı çıkarak, “kurulacaksa değnekçilik fakültesi kurulsun” imza kampanyasını başlattı.

Turizm ve Çevre Gönüllüleri Grubu Başkanı Yaprak Dallı, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nce Marmaris'e hukuk fakültesi açılmasını istemiyoruz. Çünkü Marmaris’in fiziği bozuldu. Yapılmak istenilen fakültenin dolmuş durakları sahasına inşa edileceğini öğrendik. Bu durumda, kurulacaksa değnekçilik fakültesi kurulsun” dedi. Marmaris'in gittikçe kalabalıklaştığına ve ilçeye gelen yabancıların yanlış dolmuşlara bindiğine işaret eden Dallı, Değnekçilik Fakültesi’nin, motorlu taşıtların çalıştığı yerlerde yolcuların binişi ve taşıtların sıra düzenini sağlayan görevli ihtiyacını karşılayacağını savundu.

Eğitimsiz değnekçilerin turistlerin moralini bozduğunu kaydeden Dallı, “Geri dönüşü olmayan yola girmeyelim, vatandaşı yanlış dolmuşa bindirmeyelim. Bu sorunu çözmezsek, kimse Marmaris'e gelmek istemeyecek” diye konuştu. Turizmcilere bu konuda görüşlerini açıklamaları çağrısında bulunan Dallı, Turizm ve Çevre Gönüllüleri Grubu olarak, değnekçilik fakültesi kurulması amacıyla imza kampanyası başlattıklarını bildirdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(24.03.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Nihat Doğan müziği bıraktı
»Eylemci vatandaşa yeni haklar…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com