"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Maliye Bakanı, “Emekliler yüksek maaş alıyor“ demedi.

haber resimMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde çok ısrar edilmesine rağmen, "Türkiye'de emekliler yüksek maaş alıyor" demedi. Şimşek, emekli maaşlarına ilişkin soruya, “Hayat kısa. Yasalar çok açık. Emekli bakan ve milletvekilleri maaşlarına bir gecede yüzde yüz zam yapıyoruz, sonra da emeklilerle yüz yüze geliyoruz. Ayıp oluyor ama yapacak bir şey yok” dedi.

Bakan Şimşek, daha sonra özel bir TV kanalında yayınlanan “Emekliler Emekliyor” isimli programa katıldı. Şimşek, her faninin bir gün emekli olacağını belirterek, “Türkiye, OECD ülkelerinden daha güzeldir. Gezdim gördüm. Mesela İngiltere’de, emeklilik sisteminden bahsediyorum, dinleyen yok. Dolayısıyla Türkiye'de hane halkının borç batağında yüzdüğünü söylemek mümkün değildir. Biz çalışanlarımıza inanılmaz destek veriyoruz, yine de inandıramıyoruz. Benim 10 milyon insanı ikna etme mecburiyetim yok” şeklinde konuştu. Programda konuk olarak bulunan bir emekli ise, “Kamudaki saltanat şahsen benim göğsümü kabartıyor. Ancak çok kabarma halinde iflahım kesiliyor. İnşallah, sandık önüme geldiğinde apışıp kalmam” diyerek tepki gösterdi.

Şimşek, programın sonunda ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu:
“Emeklilerin yüzde 70’i açlık sınırının, tamamı ise yoksulluk sınırının altında haline intibak etmiş vaziyette yaşıyor. Toz kaldırmayalım. İntibak yasası sayesinde, 2013'den itibaren emeklinin intibak vaziyetleri zaten hızlanacaktır. Benim söylemeye çalıştığım şey şuydu, buydu. Vurgulamaya çalıştığım konu aslında buydu”.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(21.12.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Gaza zam yapılınca yaz geldi
»Gizli Tanık Vol Sitrit'e Konuştu : Vicdanımın Sesini Dinledim

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com