"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Laminant parkeciler de “Muhteşem Yüzyıl” dizisine tepkili.

haber resim“Muhteşem Yüzyıl” adlı diziye yönelik tepkiler giderek büyüyor. Son olarak, laminant parkeciler de diziyi eleştirdi. İstanbul’da, İkitelli organize sanayi bölgesinde toplanan parkeci esnafı, “Dizi dizi dizilip, bu diziyi izlemeyeceğiz” diye slogan atarak eylem yaptı. Laminant Parkeciler İnisiyatifi Başkanı Şehsuvar Düzgün yaptığı konuşmada, “Kanuni Sultan Süleyman’ın, Şehzade Mehmet’i ziyaret için gittiği Manisa Sarayı’nda yerlerde parke olduğunu gördük. O zamanlar bu tip parke yoktu. Ayrıca parkeler çok kalitesiz. Müşterilerimiz bize bıyık altından gülmeye başladı” dedi. Bu sırada parkeciler, diziden bir sahneyi canlandırırken kaldırıma laminant parke döşedi.

Eyleme katılan dizinin figüranı İhsan Kabadayı da, her sahnede Malkoçoğlu gibi hoplayıp zıpladığını belirterek, “Bu laminant parkeler olmasa, ayağıma çivi batar. RTÜK ceza verecekse, bunu dikkate almalı” şeklinde konuştu. Bilindiği gibi uzmanlar, dizinin geçtiği dönemde saraylarda zeminde düz uzun tahtalar kullanıldığına dikkat çekiyor.

Eylemden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise şunları söyledi:
“Diziler ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyor. Bundan parkeciler zarar görürse üzülürüm. Kurgu konusunda daha dikkatli olunmalıdır. Dizide dekolte çok fazla. Mayoyla denize gireni gördüm. Ayrıca hareme herkes girip çıkıyor. Kimlik soran yok. Böyle bir şey olamaz”

Şimdi, dizinin akıbeti merakla bekleniyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(28.11.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Adalet Bakanlığı’nda Adalet’i Aradı
»Fahri trafik müfettişleri kadroya geçmek istiyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com