"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Küfür yasaklanıyor!

haber resimVatandaşlar arasında küfürlü konuşmaların yaygınlaşması, AB ülkelerini rahatsız etti. AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, diğer ülkelerden Türkiye’ye gelenlerin ağza alınmayacak küfürler öğrendiklerini söyleyerek, bunun Avrupa için risk oluşturduğunu öne sürdü. Açıklamanın ardından, AB’ye tam uyum çerçevesinde, her türlü ortamda küfürlü konuşmaya yasak getirmek amacıyla çalışma başlatıldı.

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, konunun hukuki alt yapısı için bir kanun tasarısı hazırladıklarını, tasarı yasalaştığında sadece elektronik ortamda küfür edilebileceğini, ancak onun da süzgeçten geçirileceğini söyledi. Bağış, konuşmasına, “Vatandaşın küfür ederek rahatladığını biliyoruz. Ancak AB alınıyor. AB’ye girinceye kadar dişimizi sıkalım. Olmadı, sakız çiğneyelim. Sonrası Allah kerim” şeklinde devam etti.

Başbakanlığın koordine ettiği çalışma kapsamında İstanbul pilot bölge olarak seçildi. Kentin işlek cadde ve sokaklarına “küfür etme, gazı yersin” yazılı afişler asıldı. Görüşüne başvurduğumuz bir vatandaş, “Küfür benim yaşam kalitemi gösterir. Küfür etmeyeceksek, yaşamayalım daha iyi” diyerek, tepkisini gösterdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(13.03.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Yayın Yasağı Alışkanlık Yapıyor
»Para sayma makinası yok satıyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com