"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Korsan Ders Notu Basan Çete Çökertildi

haber resimDers notu sıkınıtısı çeken öğrencilerin maduriyetini fırsat bilerek, korsan ders notu basan çete çökertildi. Kendi ders notlarını arkadaşında gören bir öğrencinin şikayeti üzerine emniyet güçlerinin gece yarısı baskını ile binlerce korsan ders notu ve bir fotokopi cihazı ele geçirildi. Olayın ardından öğrencilerin kendilerince yaptığı araştırmada, bir çok kişinin mağdur olduğu anlaşıldı.


Çalışma Prensibleri Çok Karmaşık
Müşterileri öğrencilerden oluşan bir fotokopiciyle anlaşan çete; çalışkan öğrencilerin, arkadaşları için ders notlarını çektirmeye geldiklerinde, çaktırmadan birer kopya alarak, ders notu bulamayan öğrencilere tezgah altından fahiş fiyatlara sattıkları anlaşıldı.


Öğrenciler İsyanda
Olayın ortaya çıkmasından sonra bir çok öğrenci isyanlara geldi. "Ben ders notumu sadece istediğime veririm. Yaptıkları resmen emek hırsızlığı" şeklinde isyanını dile getiren mağdur öğrenci, "Sınıfta en sinir olduğum çocuğa notlarımı satmışlar, gerçekten çok kızgınım" dedi.


Emniyet Güçleri Uyardı
Baskının ardından açıklama yapan yetkili : "Lütfen sadece güvendiğimiz fotokopicilere gidelim ve ders notlarımızı herkese vermeyelim" dedi. Baskında ele geçirilen ders notlarının okul girişinde satılcağı ve geliriyle de kampüs girişinde lokma döktürüleceği bildirildi.
(02.01.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Zorunlu Gülme Yasası Yolda…
»Damacanalar Takip Edilecek

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com