"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Kızını Bakana evlatlık verdi

haber resimBir pastanede taşeron işçi olarak çalışan Selami Zengin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, "Verelim asgari ücreti, bir ay geçinin" dedi. Bu sırada pastanede pasta yiyen ve limonata içen Faruk Çelik ile müşteriler, “Pişmiş aşa su katarlar, seni işten atarlar” diyerek tempo tuttu. Bu arada pastane sahibi, “Seni benden başka kimse işten atamaz” diyerek Selami Zengin’e arka çıktı. Selami Zengin ise, koltuğunun altında sakladığı ilkokul öğrencisi kızını Bakan Çelik’in yanına bırakarak, “Ben okutamıyorum, siz okutun. İleride kendisine su problemlerinde yardımcı olamayacağım için üzgünüm” şeklinde konuştu.

Bu konuşmaları gülümseyerek dinleyen Bakan Çelik şunları söyledi:
“Bu bir slogan toplantısı değil. İki yıldır görüşmediğimiz taşeron işçi kalmadı. Şu anda 25 inci çocuğu teslim alıyorum. Kaynanasıyla geçinemeyeni duydum, aldığı maaşla geçineni duymadım. Bu ne biçim iş?”

Gelir durumu olmadığı için çocuğunu okutulmasını isteyen baba, güvenlik görevlileri tarafından ağzı bantlanarak pastaneden uzaklaştırıldı. Daha sonra güvenlik görevlileri, çocuğun kaydını yaptı. Ayrıca, “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” diye sordu.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(22.10.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Gramajı eksik leblebiler toplanıyor
»Hep Yaz Saati

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com