"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Kaybolan Yüce Divan Bulundu

haber resimSivas/Akseki Köyü’nde koyunlarını otlatan çoban A.K, bir ağaç altına bırakılmış divanı görünce hemen jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri, bölgeye şerit çekerek divanı korumaya aldı. Jandarma ve Polis olay yeri inceleme ekiplerince yapılan çalışmada, divanın Ahmet Zahmet’e ait olduğu ve 3 yıldır arandığı ortaya çıktı.

Kendisine konu hakkında bilgi verilen Ahmet Zahmet, “O benim yüce divanımdı. Adını ben koydum, aile meclisi de onayladı. Üç yıl önce almış, ancak üzerine hiç oturmadan çaldırmıştım. O gün, bu gün yerde oturuyoruz. Yüce divanımı çalan kişinin bulunup, cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
Divanın teslim edilmesi sırasında konuşan çoban A.K. , “ Daha önce para buldum, altın buldum sahibine verdim. Yüzde beşi, bana ödül olarak döndü. Şimdi benim bu işte ne kârım olacak?” diye sordu. Ahmet Zahmet ise, “Yüce divanın, ahı gitmiş vahı kalmış. Bunun yüzde beşi ne yapar, ne bileyim? İstersen birkaç kez otur” şeklinde konuştu. A.K. nin, yüce divana oturup oturmayacağı merak ediliyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(04.01.2015)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Emekliye Müjde!
»İlaçlı gazozun mucidi Nuri Alço ilginç açıklamalarda bulundu

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com