"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Katmerli YGS geliyor…

haber resimMilli Eğitim Bakanlığı, yılda bir kez yapılan üniversite sınavlarının toplumda büyük bir basınç yarattığını, bu nedenle katmerli YGS sınavlarının yolda olduğunu açıkladı. Açıklamada, “Özellikle YGS sınavını yılda en az 3 veya 4 kez yaparak, öğrenci ve velilerin gazını almayı amaçlıyoruz” denildi. Konuyla ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, önceki gün eğitim muhabirleriyle kahvaltılı bir toplantı yaptı. Kahvaltıda, katmer dağıtıldığı gözlendi. Bakan Dinçer, gazlı içeceklerin zararlarının yanı sıra, gündeme ilişkin soruları da cevapladı.

Bir gazetecinin “Katmerli YGS için alt yapı çalışmalarınız var mı? Bu kadar katmerciyi nereden bulacaksınız?” şeklindeki soru üzerine Bakan Dinçer, “Bildiğiniz gibi bu böreğin en büyük özelliği saç üzerinde yapılıyor olması. Dolayısıyla, Milli Eğitim Bakanlığı'na katmer konusunda uzman 10 bin kadro tahsis edildi” diyerek, bundan böyle katmerli YGS sınavına gireceklere sınav sırasında katmer dağıtılacağı müjdesini verdi.

Bir başka gazeteci ise, Samsun’da YGS stresine dayanamayıp kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden öğrenciyi hatırlattı. Bakan Dinçer, olaya çok üzüldüğünü, olayın çok yönlü araştırıldığını, çok yakında sorumluların ortaya çıkarılacağını, benzer olayların yaşanmaması için sınav sisteminin çok kişi tarafından gözden geçirileceğini ifade etti.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(07.04.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Habersiz dinleme sona eriyor
»Maya uzmanı açıkladı: 21 Aralık son gün…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com