"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Öğrencilere Kampüs Dolmuşlarını Sorduk : "O boşluğu nedense ben göremiyorum"

haber resimKampüsteki öğrenci sayısının her sene artmasına rağmen, öğrenci dolmuşlarının aynı kalmasıyla birlikte, öğrencilere un çuvalı muamelesi yapmayan başlayan kampus dolmuşlarını öğrencilere sorduk. Öğrenciler durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirirken hızını alamayanlar da oldu. Öğrencilerin en büyük şikayetinin şöförün sözünü ettiği arkadaki boşluğu bir türlü bulamamaları oldu. Hızını alamayan bir öğrenci, "bir dahaki sefere gidip şöförün tepesine oturucam" dedi. Erasmus ile 1 dönem yurtdışında eğitim gören bir öğrencinin "avrupada böyle değil" sözü ise alaycı bakışlara sebep oldu.


Şöförün Bahsettiği Arkadaki Boşluk
Öğrencilerin en büyük şikayeti, şöförün periyodik olarak tekrarladığı "Lütfen arkaya ileryelim" sözü. Arkadaki boşluğu bir türlü göremediklerini söyleyen gençler, "Herkes birbirine yapışmış, çok rahatsız bir durum, şöför ordan çıkıp, lütfen arkaya ilerleyelim diyor" sözünde ise hem fikirler.


Kampüs Dolmuşu mu, Şehir Turu Otobüsü mü
Bir diğer önemli konu ise kampüs dolmuşlarının şehrin neredeyse yarısını dolaşması. Her seferinde şehir turu yaptıklarını dile getiren bir öğrenci, "başlarda güzel geliyordu, ne güzel kenti geziyorduk ama artık koltuklara kafa atasım geliyor" dedi.


Dolmuş Şoförlerine Soramadık
Kampüs dönüşünde muhabirimiz "bir ara onlarında fikrini almak için soru soracaktım ama gözüm yemedi" dedi ve "sonuç olarak öğrenciler mağdur işte" dedi.
(04.01.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Lidyalılar Parayı Neden Buldu
»Uzmanlar açıkladı: Titreşimli cep telefonları gıdıklamıyor.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com