"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Kadın-erkek güreşine inceleme başlatıldı!

haber resimSamsun’da, 19 Mayıs etkinliklerinde bir kadın ve erkeğin güreşmesi büyük yankı buldu. Kadın güreşçiyle erkek güreşçinin alt alta üst üste gelmesi alkışlandı. Ancak gösteriyle ilgili inceleme başlatıldı. Sporcuların güreş sırasında tahrik olup olmadığı inceleme sonucunda belli olacak. Erkek sporcu ile güreşen N.K.(25), “Sevgilisi izin vermediği için gösteri yapacağım bayan arkadaşım gösteriye katılmadı. Şişme kadın güreşçi getirmek aklıma gelmediği için protokolün önünde sap gibi kaldım. Bu nedenle, o çocukla güreşerek tekniklerimi gösterdim” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Osman Öcü, bu plan dışı gelişmeyle ata sporumuz olan güreşte bay-bayan gösterisinin bulunduğunu öğrendiğini, ortada bir art niyet olmadığını söyledi.

Konuyla ilgili soruları cevaplayan N.K.’nin hocası Ferit Çarpık, “Programda yoktu. Nerden çıktı bu? Vallahi haberim yok. Kendi kendilerine yapmışlar. Ben basından öğrendim. Bir şey olursa sorumluluk kabul etmem” diyerek tepki gösterdi. N.K.’nin güreştiği liseli öğrenci ise kendisini şöyle savundu: “Ortada büyütülecek bir şey yok. Babamı da zor ikna ettim. Bu yağlı güreş değil ki…”

Olayın duyulmasından sonra erkekler ile güreş tutup künde atmak isteyen bayan sayısında artış olduğu belirtildi. Bu arada, belediye otobüsünde sevgilisiyle güreş tutan bir bayan göz altına alındı. Şimdi, Spor Yüksek Okulu öğrencisi N.K.’nin önümüzdeki yıl nasıl bir şov sergileyeceği merak ediliyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(23.05.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Karpuzcu Ali Dilim: “Milli meyvemiz karpuz olsun” dedi.
»Meclis’in yemeğini yemek amacıyla eylem yaptı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com