"Yalan Dolan Haber Merkezi"

İşi olmayan işçiler, toplu sözleşmeye de toplu sevişmeye de karşı

haber resimİşi olmayan işçiler, Taksim/Talimhane’de yaptıkları bir toplantıyla sorunlarını masaya yatırdı. İşi olmayan işçiler adına konuşan Dursun Yanmış, toplu sözleşmeye de toplu sevişmeye de karşı olduklarını belirterek, “Çünkü her ikisi fiyaskoya dönüşüyor” dedi. İşi Olmayan İşçiler Konfederasyonu’nun, "Büyük kazanımlar elde ettik" şeklindeki açıklamasına da tepki gösteren Yanmış, “İşimiz olmadığı için grev yapamıyoruz. Hükümetle zam pazarlığı yapan işçileri kıskanıyoruz. Parasız seyyar tuvalet ve duş istiyoruz. Biz hariç herkese siyasete katılma hakkı verildi. Bu ne iş?” şeklinde konuştu.

İşverenin işçileri her gün bir saat fazla çalıştırırken kendilerinin boş gezdiğini vurgulayan Yanmış, şunları söyledi:
“İşçileri yormasınlar, onları işten atsınlar. Nasıl olsa hepimiz açlık sınırının altında yaşıyoruz. Onlar da, biz de gazlanıyoruz. Aramızda fazla bir fark yok. Tüm işçiler işten atılana kadar mücadelemiz sürecek.”

Toplantıda birbirinden ilginç görüntülere de rastlandı. “İşverenin zulmüne hayır” yazılı pankart taşıyan bir işçi, “Ben iş buldum, bana müsaade” deyince kalabalığın tepkisini çekti. “Çalışmaya hayır, güvenceli işsizlik’ yazılı pankartlar taşıyan işi olmayan işçiler, halaylar çekerek töreni sonlandırdı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(12.08.2015)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Habersiz dinleme sona eriyor
»Emekliden Bakana cevap: 799 lirayla geçiniyorum.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com