"Yalan Dolan Haber Merkezi"

İçki satışı yasak, içki hediye etmek serbest

haber resimTartışma yaratan alkol yasağı başladı. Akşam saat 22.00'dan sonra alkol satışı olmayacak. Ancak hediye edilebilecek. Tekel bayileri, “Satış yaptığımız saatler yasaklandı, artık hediye ediyoruz” diye tepki gösterdi. Yeni yasaya göre, işletme dışından vitrinlere bakanların alkollü içkileri ayran zannetmesi gerekiyor. Alkollü içkilerin ambalajı üzerine “İçme şu mereti” şeklinde Türkçe uyarılar konuldu. Alkollü içkiler lokanta, restoran, gece kulübü ve benzeri yerlerde saat sınırlaması olmadan açık olarak tüketilebilecek. Açık alanlara işemek de suç.

Uygulamadan dert yanan bir vatandaş, "Bu yasayı çıkartanlardan Allah razı olsun. Gece 23.00'da işten çıkıyorum. Canım bira içmek istiyor. Tekel bayiine gidiyorum, bana hediye ediyor. Ben de gönlümden koptuğu kadar bahşiş veriyorum” şeklinde konuştu. 25 yıldır gece kulübü işlettiğini söyleyen Sezai İçmez ise, yeni uygulamayı şöyle eleştirdi:
"Bizim için kötü oldu. İçki hediye edildiğini duyan müşterilerimiz burayı terk etti. Bundan sonra dansözlerin işine son verip ağabey kardeş göbek atacağız" dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM), tekel bayilerinin içki hediye etmesi sonucunda alkollü içecek tüketen hane sayısında önemli oranda artış olduğunu açıkladı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(11.09.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ressam Bedri Baykam’ın boş çerçevesi yok satıyor
»Turistlere Yoğurt ve Ayran İkram Edilecek

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com