"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Halat koptu mühendis intihar etmedi

haber resimİzmit Körfez geçişi asma köprüsünün halatının kopmasından kendisini sorumlu tutmayan Japon mühendis Fishi Tyochi, “Bana ne…” dedi. Japon mühendis olayla ilgili olarak cebine, “Düğümü ben atmadım. Halat koparken başında değildim. Meteoroloji Genel Müdürü amcamın oğlu değil. Enayi miyim, neden intihar edeyim?” şeklinde not bıraktı. Köprüyü inşa eden Japon FFİ şirketi ile ITOFİ konsorsiyumu tarafından yapılan açıklamada ise, “Mühendisin arkasındayız. Her halat kopmasında bir kişi intihar ederse biz yandık” denildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürerken, intihar etmeyen mühendisin eşi, çocukları ev sahibi olaya tepkili. Ev sahibi, bir daha Japonlara ev vermeme konusunda kararlı olduğunu ifade etti. Bu arada, konuyla ilgili olarak Japonya Büyükelçiliği de bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle:
“Üzüm üzüme baka baka kararır. Bu vatandaşımız uzun yıllardan beri Türkiye’de yaşamakta olup, ‘Hatasız Kul Olmaz’ şarkısını dinlemektedir. Biz şahsen, intihar etmemesine hiç şaşırmadık. Artık Japonya’ya dönmesi mümkün değil.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(27.03.2015)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Halk gününde halk yoktu
»ABD'li uzman açıkladı: 50 yıl sonra konuşmayı unutacağız.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com