"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Habersiz dinleme sona eriyor

haber resimEmniyet Genel Müdürlüğü, bundan böyle habersiz dinleme yapılmayacağını açıkladı. Edinilen bilgilere göre, telefonları dinlenecek kişilere 48 saat önceden haber verilecek. Böylece, hangi tarihte ve saatte dinleneceğini bilen vatandaş uygunsuz sesler çıkarıp, devlete karşı mahcup olmayacak. Vatandaşı haber vermeden dinleyenler hakkında yasal işlem başlatılacak.

Yeni uygulamanın, dinleme kayıtlarının yer aldığı kozmik odadaki çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik olduğu öne sürüldü. Adının açıklanmasını istemeyen bir dinlemeci, “Küçük ve havasız bir odada dinlenmeden dinleme yapıyoruz. Bazen dinlediğimiz kişiler bizi uyarınca fena oluyoruz. Yeni uygulamayla biraz nefes alacağız. Tuvalet sorunumuz da kalmayacak” dedi.

Telefonu Dinlenenler Derneği Başkanı Sefer Sessiz ise, haberli dinlemeye geçilecek olmasını sevinçle karşıladı. Sefer Sessiz şöyle söyledi:
“Çok çalıştık ve telefonu dinlenen kişi sayısını 7 bine ulaştırdık. İşadamları, siyasetçiler, gazeteciler ve STK temsilcileri olarak telefonlarımızın dinlenmesinden mutluyuz. Devlet birini dinliyorsa, adam yerine koyuyor demektir. ”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(28.02.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Uzmanlar açıkladı! Zam baharı kaşıntı yapacak.
»Devlet TOMA’nın su parasını göstericiden istedi

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com