"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Gürültü yapmayan tencere tava üretildi

haber resimGezi Parkı’ndaki olayların ardından başlayan tencere-tava eylemlerine katılanlara Kabahatler Kanunu’na göre 88 TL idari para cezası kesilmesi, tencere-tava üreticilerini harekete geçirdi. Tencere-tava üreticisi Hakkı Çelik, “Protesto, haklının hakkıdır. Her şeyi devletten beklemedik, gürültü yapmayan yüzde yüz yerli, vurmaya dayanıklı tencere-tava yaptık. Vatandaş, 88 TL’yi devlete vereceğine bize versin, gürültü yapmayan tencere ya da tavayı alıp gitsin. Çalsın, çalsın oynasın. Bizim tencere-tavalarımız ciddi bir gürültü tasarrufu sağlarken, yemeklere lezzet katacaktır” dedi.

Gürültü yapmayan tencere-tava projesine Sanayi Bakanlığı’ndan destek geldi. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Yardımcısı Abidin Teflon, “Yurtiçinden ve tencere-tava eylemlerinin görüldüğü ülkelerden yüksek miktarda sipariş alınması bizi memnun etti. Ülkemizin tencere-tavasına sahip çıkmak adına yeni teknolojileri ve bunu ticari ürüne dönüştürme çabalarını destekliyoruz. Özel sektörün marifetiyle yapılan bu tencere-tavalar, çalanı da, çalmayanı da memnun edecektir. Ben şahsen denedim, memnun kaldım” şeklinde konuştu.

Tencere-tava çalma eylemine destek verdiği için geçtiğimiz günlerde kendisine ceza kesilen kuaför Aslı Faslı ise, “Demokrasilerde tencere-tavanın sesi kesilmez. Bahane uydurarak yapılan bu buluşu kınıyoruz " diyerek, gürültüsüz tencere-tavaya tepki gösterdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(29.07.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Son kullanma tarihi geçmiş biber gazından polis randıman alamıyor
»Haydarpaşa Garı’nı satan Haydar, “Şeytana uydum” dedi.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com