"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Gürültü yapmayan tencere tava üretildi

haber resimGezi Parkı’ndaki olayların ardından başlayan tencere-tava eylemlerine katılanlara Kabahatler Kanunu’na göre 88 TL idari para cezası kesilmesi, tencere-tava üreticilerini harekete geçirdi. Tencere-tava üreticisi Hakkı Çelik, “Protesto, haklının hakkıdır. Her şeyi devletten beklemedik, gürültü yapmayan yüzde yüz yerli, vurmaya dayanıklı tencere-tava yaptık. Vatandaş, 88 TL’yi devlete vereceğine bize versin, gürültü yapmayan tencere ya da tavayı alıp gitsin. Çalsın, çalsın oynasın. Bizim tencere-tavalarımız ciddi bir gürültü tasarrufu sağlarken, yemeklere lezzet katacaktır” dedi.

Gürültü yapmayan tencere-tava projesine Sanayi Bakanlığı’ndan destek geldi. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Yardımcısı Abidin Teflon, “Yurtiçinden ve tencere-tava eylemlerinin görüldüğü ülkelerden yüksek miktarda sipariş alınması bizi memnun etti. Ülkemizin tencere-tavasına sahip çıkmak adına yeni teknolojileri ve bunu ticari ürüne dönüştürme çabalarını destekliyoruz. Özel sektörün marifetiyle yapılan bu tencere-tavalar, çalanı da, çalmayanı da memnun edecektir. Ben şahsen denedim, memnun kaldım” şeklinde konuştu.

Tencere-tava çalma eylemine destek verdiği için geçtiğimiz günlerde kendisine ceza kesilen kuaför Aslı Faslı ise, “Demokrasilerde tencere-tavanın sesi kesilmez. Bahane uydurarak yapılan bu buluşu kınıyoruz " diyerek, gürültüsüz tencere-tavaya tepki gösterdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(29.07.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»İstanbul’da Banklarda Uyumak Yasaklanıyor
»Evlerde enerji tasarrufuna çözüm: kazaktan yapılmış don…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com