"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Gezici masal ekibi görev başında

haber resimİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Gezici Masal Ekibi, şehir merkezinde cadde ve sokaklarda müzik eşliğinde masal anlatmaya başladı. Uygulamayla, halkın masal ihtiyacının karşılanması ve tozpembe bir hayat sunulması amaçlanıyor. Sokaklarda 24 saat masal anlatan ekibin, aynı zamanda masal kirliliğini de ortadan kaldıracağı ifade ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Zahmet, "Nerede o eski masallar? Sosyal paylaşım siteleri milletin gözünü açtı. Her şeyi devletten beklemeyelim. Masallarımız çok güzel, kimse site site gezmesin. Ekip sayısını arttıracağız. İyi masal bilenler bize başvursun” dedi.

Edinilen bilgilere göre Gezici Masal Ekibi, ayda 30 bin kilometre yol yapıyor. Masal ekibini karşılarında görenler, ayaklarına kadar gelen hizmetin kendilerini mutlu ettiğini ve uykuya dalışta zorlanmadıklarını belirtiyor. Ekip sorumlusu ve ekiptekilerin abla gibi sevdiği masalcı Nahide Güllü gazetemize yaptığı açıklamada, “Nerede sıkıntılı bir durum varsa koşup ücretsiz iki masal anlatıyoruz. Hatta telefonla çağıranlar var. Yetkililer de bu durumdan memnun” dedi. Ekipte klarnet çalan Ali Tombul ise, “Masallarımızı nadiren de olsa beğenmeyen çıkıyor. Mesela geçenlerde bizi bir üniversiteye gönderdiler. Öğrenciler, klarnetimizi kırdı, darbukamızı patlattı. Sonra da bizi kovdular ağabey” ifadelerini kullandı.

Sağlıklı yaşam için yeterince uyumak gerektiğine dikkat çeken uzmanlar,”Her şeyin fazlası zarar. Arka arkaya 3 masal yeter” şeklinde uyarıda bulundu.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(17.03.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Akil Adamlar Seçme Sınavı (AASS) yapılacak.
»Hissedilebilir yol çizgileri yoldan çıkarıyor

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com