"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Ekonomi dergisi Forbes, Türkiye’nin en gönlübol insanını açıkladı

haber resimForbes Dergisi, bu yıl ilk kez Türkiye’nin en gönlübol insanını seçti. Forbes’in yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıkan listenin birinci sırasında, sağa sola yaptığı borcun miktarını bilmeyen ancak yine de çok mutlu olan Keramettin Gönlübol bulunuyor.

Konuyla ilgili olarak Forbes Türkiye yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, "Açlık sınırında olup da haline şükredenler arasında bir araştırma yaptık. Keramettin Bey’in her şeye fazlasıyla şükrettiğini gördük. Birinci gelmesi normal” dedi.

İstanbul-Beyoğlu'nda, Gönlübol’un her gün mendil açtığı kaldırımda düzenlenen sohbet toplantısında izdiham yaşandı. Kendisini anlatıp, tavsiyelerde bulunan Gönlübol şöyle dedi:

“Artık memlekette işsiz kalmadı. İş beğenmiyoruz. Mesela ben, beğendiğim bir iş bulamadığım için kafama göre takılıyorum. Gıda, temizlik malzemesi, kömür yardımı, vs. alıyorum. Bunların yarısını satıp, halime şükrediyorum. Ayrıca çevremdeki yoksullara 3 ay ertelemeli karşılıksız sözler verip, onları mutlu ediyorum. Daha ne olsun? Siz de benim gibi yapın”.

Türkiye'nin en gönlübol adamı olarak ne hissettiği yolundaki bir soru üzerine Gönlübol, "Çok mutluyum. Bu güzel bir şeydir. Bundan böyle, önüme 1lira atana, 5 Liralık değil, 10 Liralık dua edeceğim” şeklinde karşılık verdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(06.11.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»“Keyfi Hizmete Mahsustur” yazısı geliyor.
»"Allah O Balkanların Belasını Versin!"

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com