"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Fahri trafik müfettişleri kadroya geçmek istiyor

haber resimTürkiye genelinde görev yapan 20 bin aşkın fahri trafik müfettişi kadroya geçmek istiyor. Fahri müfettişlerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla önceki gün akşam saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nde bir basın açıklaması yapan Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Fahri Kırmızı, “Bizler yaşımızı başımızı aldık. Artık kadroya geçmek istiyoruz” dedi. İstanbul'da 1670, Hakkari’de 2 fahri trafik müfettişinin görev yaptığını belirten Kırmızı, “Az sayıda fahri müfettişi olan illere gidiyoruz. Ceza yazıp geliyoruz. Bizim için değişiklik oluyor. Ancak 1 adet su 50 kuruş, bir wc 100 kuruş. Yaptığımız masraflar ne olacak?” diye konuştu.

Gazetecilerin bir sorusu üzerine, hazırladığı ceza tutanaklarını gösteren ve müfettişlerin keyfi davranamayacağını vurgulayan Kırmızı şunları söyledi:
“Geçim sıkıntısından ne yaptığımızı bilmiyoruz. Birbirimize bile ceza kestiğimiz oluyor. Komşularımız boşuna alınganlık göstermesin. Bugüne kadar 20 trilyon liranın üzerinde ceza kesmişiz. Devlet, bize bir kuruşunu koklatmadı iyi mi?”

Geçmişte fahri trafik müfettişliği yapan eski futbolcu, eski hakem ve şimdi ise futbol programı yorumcusu Erman Toroğlu da bulunuyor. Fahri trafik müfettişlerinin taleplerini haklı bulan Tororoğlu, bir keresinde Almanya'da ceza yazmak için bir aracı kilometrelerce takip ettiğini ve daha sonra sürücüyü yakalayıp patakladığını vurguladı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(13.05.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ücretsiz Stres Çarkı
»Asfaltı Sev Yeşili Koru

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com