"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Vol sitrit, Ertuğrul Özkök ile röportaj yapmayı başardı…

haber resimVol sitrit, Hürriyet Gazetesi eski yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök ile röportaj yapmayı başardı. Hem de yeni satın aldığı sebze tarlasında. Kendisine, GDO’suz ne kadar soru varsa sorduk. Bazen gerildik, bazen kasıldık, bazen güldük. 100 ünlü Türk büyüğünden biri olduğu için ağzımızı açmadık. Aksi halde bu röportajı başka çocuklara verebilirdi. Biz de sorularımızı soramazdık.

VS.Ertuğrul Ağabey, hiç hata yaptın mı?
- Elbette yaptım. En büyük hatam, ‘Hatasız kul olmaz’ isimli şarkıyı ezbere söylememdir. Çok severim bu şarkıyı. Bir eliminin işaret parmağı şakağımda dinlemişimdir. İşaret parmağım şakağımdayken yazamıyorum. Sorun burada, arkadaşlar.

VS.Peki, hiç hatanın altında kaldın mı ağabey?
-Hatanın neresinden dönersen kardır. Ben hatamın altından değil, üstünden kalktım. Ezilmeden, dik durmaya çalıştım. Omurga böyle şeyler için lazım!

VS.Hakkını yediğin insan var mı?
-Olmaz mı? Var tabii. Hiç unutmam bir Hakkı vardı. Evinden yemek getirirdi ama yiyemezdi. Çünkü ben yerdim. Sağlıklı beslenmeyi o yıllarda keşfetmiştim. O, kendisine ısmarladığım pizzaları yerdi. Bu arada, İtalya seyahatlerimi keyifle dinlerdi. Kulakları çınlasın. Beni örnek almadığı için köşeyi dönemedi kerata.

VS.Senin yerine gelen Enis Berberoğlu hakkında ne düşünüyorsun?
-İyi oğlandır. Babası berbermiş. Berbere para vermezmiş. Güzel yazar ama ben okumam. Ben kimseyi okumam. Ben sadece kendi yazdığımı okurum.

VS.Vallahi tuhafsın ağabey. “Tuhaf” isimli bir kitabın da var. Neden?
- Ben kaşla göz arasında yazarım. Ayrıca, güneşlenirken kitap okuyanları tuhaf bulurum. Tuhaf bakarım. Bu kitap güneşte okunmalı. Ben güneşte okudum, memnun kaldım. Tavsiye ederim. Kış için kışlık bir kitap yazacağım.

VS.Ertuğrul ağabey, kapasite durumun ne alemde?
-Kapasitemin onda biriyle bile çalışmıyorum. Gerisini siz düşünün artık. Herkes benden söz etsin istiyorum. Ancak onlar, beni patronuma şikâyet ediyorlar. Onları basın tarihine havale ediyorum. Havale ücreti kendilerine aittir.

VS.Ağabey hangi filmi seversin?
-Rontgen filmini sevmem. Bu nedenle "Issız Adam" filmini çok severim. Issız adam gibi yerim, içerim.

VS.Bir sır verir misin bize ağabey?
-Şimdi veriyorum. Sıkı durun. Benim hatıralarım hayal oldu. Sonra hayaldi gerçek oldu. Bu nedenle, tamamen kendimin uydurduğu bir hatırat yazamıyorum. Her gün uyduruyorum.

VS.Yaşlandığı hissediyor musun ağabey?
- Hissediyorum. Her sabah aynaya çıplak bakma cesaretim var. Ayna büyük olduğu için kendimi görebiliyorum. Gövdeme özen gösteriyorum. Diğer yerlerime bakmıyorum. Böyle yapınca kadınlara rahat bakabiliyorum. En çok 42 beden kadınlara bakıyorum. Artık belli bir yaşa geldim. Ne kadar bakarsam kardır. Kravatı ve lacivert elbiseyi neden çıkarttım? Ben biraz bakınıp geleyim, çocuklar. Bakma saatim geldi. Sonra tarlayı sulayacağım.Size kolay gelsin…

Dünyanın en komple komplekssiz adamı Ertuğrul Ağabey’e bu röportaj için huzurlarınızda teşekkür ediyor, ellerinden öpüyoruz. Tarlasında gezinirken üstüne bastığımız salatalık, kabak ve domates olduysa eğer özür dileriz.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(07.05.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Sevişince Deprem mi Oluyor?
»Katmerli YGS geliyor…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com