"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Erken gelen kışı protesto ettiler

haber resimErzurum’da bir grup vatandaş, erken gelen kış mevsimini protesto etti. Sabahın erken saatlerinde kalkarak boş buldukları bir alanda toplanan bir grup vatandaş, “Kışa kış kış” şeklinde slogan attıktan sonra kışın geri gitmesi için dua etti. Yaptıkları konuşmalarda meteorolojiyi de eleştiren topluluk, yaz gelene kadar “Kışa kış kış” eylemini sürdürme kararı aldı. Gazetemizin konuyla ilgili sorularını eylemciler adına Sami Ilık şöyle yanıtladı:
“Meteorolojiyi kınıyoruz. Çünkü meteorolojinin açıklamasından sonra kış geldi. Meteoroloji kime hizmet ediyor, anlamış değiliz. Yağmur duasına çıktığımız gibi “Kışa kış kış” duasına çıktık. Ancak biz, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kışın geri gönderilmesini istiyoruz.”

Adının açıklanmasını istemeyen bir meteoroloji yetkilisi ise, tepkiler üzerine “Biz, alet ne gösterirse onu söyleriz. Maalesef aletlerimizi bozmuşlar. Bu iş, dış güçlerin işidir. Bu yüzden kış erken geldi” şeklinde açıklama yaptı. Şimdi "Kışa kış kış” eyleminin her yıl geleneksel olarak yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(02.10.2016)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»İstanbul'da Öpüşmek Yasak
»Meşhur kurufasulyeci: “Gazımızı kendimiz yapalım” dedi.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com