"Yalan Dolan Haber Merkezi"

En çok kazandıran günlük iş: sosyete falcılığı

haber resimEn çok kazandıran günlük işin sosyete falcılığı olduğu açıklandı. Uzmanlar, bir zamanlar iyi para kazandıran ve de kişilere saygınlık sağlayan doktorluk, mühendislik gibi mesleklerin gözden düştüğüne dikkat çekiyor. İnsanlardaki fal merakı, kazançlı bir meslek haline dönüşerek, İş-Kur web sitesindeki meslek grupları listesinde yerini aldı. Yüksek eğitim yerine iyi atmasyon gerektirdiği için evlere temizliğe giden kadınların falcılığa başladığı belirtiliyor. Sosyete, deneyimli falcı ararken; turistik tesislerde bile dil bilen falcılar görevlendiriliyor.

Edinilen bilgilere göre, sosyete falcılarının seans ücreti 55 liradan başlıyor. Ancak falcı, müşterisine “Sen yabancı değilsin” diyerek, 5 lirasını geri veriyor. İstanbul'un ünlü sosyete falcılarının seans ücreti ise, sabah kahvaltısı da içinde olmak üzere 250 liraya kadar çıkıyor. Uzun yıllar gazetelerde günlük fallar yazan ve kişiye özel Yıldız Haritası çizen Halime Yıldız, konuyla ilgili olarak “Kendim için fal baktıysam namerdim. Fincanımı hep memleketim için çalkaladım. Fallar çıkınca, kendime sertifika verdim. İşlerim açıldı. Çünkü eskiden partiler anket yaptırırdı. Şimdi fal baktırıyorlar. Onlara, tütsü ve mum kullanarak fantastik varsayımlar üretiyorum” dedi.

İstanbul Falcılar Derneği Başkanı Hakan Sallar ise, falcıların sorunlarını dile getirirken, “Fatura kesmek ve vergi vermek istemiyoruz. Böyle çok rahatız. İnsanların sıkıntısını gidermek amacıyla onlara gaz veriyoruz. Helali hoş olsun. Falı çıkmayanlar mahkemeye veriyor, bir de onlarla uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(29.01.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Çernobil faciasında toprağa gömülen çaylar törenle çıkarıldı
»Ekonomik Kriz WC Esnafını Vurdu

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com